Gishta djathtë dhimbje Macet kanë crunches në nyjet e tyres

Vaj i kuq


Speca të kuq turshi me vaj dhe hudhër pergatit. 5dl vaj, 1 hudhër e madhe, një tufë majdanozi, gjysmë tufe selino dhe 1. 1 Bardak Uthull 4. Studimet në zhvillim e sipër tregojnë se marrja e 1 – 1, 5gr vaj karkaleci të kuq në ditë, mund të ulë kolesterolin e keq ( LDL) dhe të rrisë kolesterolin e mirë ( HDL) në pacientët me hiperkolesterolemi. Klikoni mbi titull për më shumë detaje. Vaji i karkalecit te kuq, thesar kunder yndyrnave, plakjes, dhe kancerit.
Vaji i karkalecit te kuq, nje thesar kunder plakjes I vetmi vaj peshku i paster dhe me force te jashtezakonshme antioksiduese. 3 Ne masen qe vlon shtojme nga 4- 5 speca, leme per nga 1- 2 minuta, largojme dhe qesim ne nje ene te cilen e mbyllim menjhere. Mësoni se si të përgatisni Speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër duke lexuar përbërësit dhe udhëzimet në recetën tonë. Përmirëson kolesterolin dhe ul tregliceridet. Sekreti i TATLIS me Sherbet Qe Shkrihet Pa Vaj dhe me pak perberes - Duration: 5: 34.
Sep 21, · Përbërësit: për 2 Kavanosa 1. Speca të kuq me vaj Hapat. Publikuar më 13 Mars, në Suplemente. Speca me Varra 3kg 2.
Sep 21, · Speca te kuq turshi Jeto Shendetshem. Vaj i kuq. 1 Specat i pasrojme nga bishtat dhe farat. 2 Ne nje ene qesim ujin, vajin, uthullen, kripen, sheqerin dhe veme te vloje. 5 L uthull 300 gr krip 1 filgjan kafeje sheqer 10 thelba hudhër 10 karota 2 tuba majdanoz Përgatitja: Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji krip, i radhisim në tepsi dhe i fusim në furrë të nxehtëmin. Facebook Twitter Pinterest email.
2 Lugë Gjelle Kripë Mund të Shërbehen menjëherë Music: www. Vaj Ulliri 1 Bardak 3. Unsubscribe from Jeto Shendetshem? Com Darkë 0 Përbërësit: 3 kg speca të kuq, 50gr kripë, 100gr sheqer, 3dl uthull, 1.Receta popullore për kripë në nyje